Ljuskrona rokokostil

645610

LJUSKRONA, 1900-talets början, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, inklusive lövprismor, med 6 ljusarmar, höjd ca 75 cm, diameter ca 52 cm

Bruksslitage, ställvis anlöpning, några mindre nagg, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Ljuskrona rokokostil

Budhistorik (9 bud)
4916224
1 900
4915778
1 800
4916222
1 700
4915778
1 600
4914257

Slutpris SEK:
1 900
181 EUR, 204 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.