Ljuskrona rokokostil

645663

LJUSKRONA, 1900-talets början, rokokostil, stomme i mässing, behängd med olikformade prismor, delvis av rökfärgat glas, med 8 ljuspunkter, höjd ca 90 cm, diameter ca 47 cm

Bruksslitage, ställvis rostig, några mindre nagg, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Ljuskrona rokokostil

Budhistorik (2 bud)

4909519
4897032

Slutpris SEK:
33 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.