Hans-Agne Jakobsson taklampa

645707

HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, "Patricia", 1900-talets andra hälft, Markaryd, Sverige, stomme i mässing med tre röktonade glaskupor, höjd ca 72 cm

Ej funktionstestad, kupor med flertalet nagg ej synliga efter montering, något anlupen

Belysning, Taklampor

Rum 11

Hans-Agne Jakobsson taklampa

Budhistorik (5 bud)
4915249
4911970
4903341
4903336
4899832

Slutpris SEK:
191 EUR, 215 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.