Ljuskrona empirestil

645965

LJUSKRONA, 1900-talets mitt, empirestil, stomme i patinerad mässing, med 8 ljusarmar och 10 ljuspunkter, behängd i olikformade prismor, höjd ca 90 diameter 69 cm

Slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Ljuskronor

Ljuskrona empirestil

Budhistorik (9 bud)
4919226
3 200
4919215
4918489
2 800
4918489
2 400
4919214

Slutpris SEK:
3 200
305 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.