Ljuskrona 1800-tal

646145

LJUSKRONA, 1800-tal, oscarianskt, förgylld stomme i mässing, för 6 ljus, elektrifierad, behängd med olikformade slipade prismor, höjd 85, diameter 68 cm

Saknar prismor

Ändringar/tillägg
Saknar prismor

Belysning, Ljuskronor

Rum 17

Ljuskrona 1800-tal

Budhistorik (15 bud)
4916429
5 400
4915914
5 200
4915914
4 600
4915783
4 400
4915783

Slutpris SEK:
5 400
515 EUR, 579 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.