Ampel 1800-tal

646195

AMPEL, 1800-tal, mässing och patinerad metall med dekor av bl.a. drakar och pinjekotte, 3 elektrifierade ljuspunkter, 6 ljusarmar, diameter 55 cm, höjd ca 65 cm

Åldersrelaterat slitage, lagningar i fästen, ej funktionstestad

Belysning, Ljuskronor

Geijersgatan 14, Göteborg

Ampel 1800-tal

Budhistorik (3 bud)

4917827
4908357
4908357

Slutpris SEK:
38 EUR, 43 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.