Taklampa i koppar

646404

TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft, innerskärm i klarglas, ytterskärm i koppar, skärmens höjd ca 22 cm, diameter ca 30 cm

Bruksslitage och patina på skärmen, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Taklampor

Rum 14

Taklampa i koppar

Budhistorik

2019-05-24 kl 21:12
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.