Bordslampa Jugend

 
 
 
Auktionsnr
646697
 
Beskrivning

BORDSARMATUR, 1920-/30-tal, jugend, stomme i svart och grönpatinerad koppar, med vekcad textilskärm med floral dekor, höjd inkl. skärm ca 62 cm


 
Kondition
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
 
Kategorier
Belysning, Bordslampor
 
Visas
Slakthusgatan 22, Stockholm
Hylla 5
 
 
 
Bordslampa Jugend
Klicka för att förstora bilden
 
 
 
Budhistorik (1 bud)
 
Bud nr
Tid
Bud SEK
4909333
2019-05-19 19:19:37
300
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2019-05-24 kl 15:04
Slutpris SEK:
300
29 EUR, 32 USD
Utropspris SEK:
1 500
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK