Ljuskrona Vasateatern

647485

LJUSKRONA, ca 1920-tal, 8 ljusarmar, glasinfattad stomme, olikslipade och gjutna prismor, delvis i form av druvklasar, höjd ca 90, diameter 68 cm

PROVENIENS: Vasateatern Stockholm

Saknar delar, skador, kraftigt smutsad

Belysning, Ljuskronor

Rum 12

Ljuskrona Vasateatern

Budhistorik (10 bud)
4904326
4924689
3 800
4904326
3 600
4923557
3 400
4904326
2 800

Slutpris SEK:
382 EUR, 429 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.