Taklampa Poul Henningsen

647509

POUL HENNINGSEN, "PH5", takarmatur, Louis Poulsen, Danmark, formgivningsår 1924, skärm i lackerad metall, diameter ca 50 cm

Smärre ytskador o slitage, del vid fäste saknas

Belysning, Taklampor

Rum 7

Taklampa Poul Henningsen

Budhistorik (7 bud)
4922336
850
4921419
4913370
750
4913370
450
4910008

Slutpris SEK:
850
81 EUR, 91 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.