Skrivmaskin Underwood

 
 
 
Auktionsnr
648937
 
Beskrivning

SKRIVMASKIN, manuell, "Underwood no 5", 1900-talets första kvartal, svartlackerad metall, längd ca 27,5-40 cm, bredd 39 cm, höjd ca 24 cm


 
Kondition
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
 
Kategorier
Nautica/Technica
 
Visas
Slakthusgatan 22, Stockholm
Hylla 6
 
 
 
Skrivmaskin Underwood
Klicka för att förstora bilden
 
 
 
 
Budhistorik (9 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
4924364
2019-05-24 19:55:14
700
4938433
2019-05-29 18:20:13
650
4924364
2019-05-24 19:55:14
600
4938432
2019-05-29 18:20:06
550
4924364
2019-05-24 19:55:14
500
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2019-05-29 kl 19:56
Slutpris SEK:
700
68 EUR, 77 USD
Utropspris SEK:
1 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK