Miniatyr ur Karl Asplunds samling

636721

LORENTZ SPARRGREN (1763-1828): porträtt av man klädd i mörkblå rock med hög krage och vit halsduk, gouache på elfenben, senare monterad i ram av 18 k guld och boett i förgyllt silver, 4,8 x 3,9 cm

PROVENIENS: Fil. dr. Karl Asplund (1890-1978), Stockholm

Konst, Äldre måleri

Budhistorik (10 bud)
4971292
2 400
4971270
1 700
4970873
1 600
4970865
4970862
1 400

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.