Hängeskåp

653456

HÄNGSKÅP, allmoge, Blekinge, märkt med årtalet 1768, polykromt bemålat med skuren dekor av blommor och blad, höjd ca 94, 74x31 cm

Slitage, patinerad, torrsprickor, komplettering, renovering, lagningar, senare lås, nyckel finns men skåpet är låst och något svårt att öppna

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Hängeskåp

Budhistorik (2 bud)

4971172
7 600
4965512
550

Slutpris SEK:
7 600
733 EUR, 833 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.