Kniv Bowie

661486

KNIV Bowie clip point blad märkt African Hunter handmade hammerforged, tillverkad av Carl Schlieper Solingen Tyskland på 1950-talet med handgjord skida i läder ej original, total längd ca 28 cm blad ca 16,5 cm

Spricka och nagg i kaveln, smärre rostangrepp, slitage

Vapen/Medaljer

Monter 13

Kniv Bowie

Budhistorik (6 bud)
5027465
1 600
5027094
5027464
1 400
5027094
1 300
5018531

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.