Gräddkanna silver Empire

661677

GRÄDDKANNA, silver, 1827, empire, godronnerat liv, uppsvängd hänkel, otydliga stämplar, inv. förgylld, höjd ca 12 cm, vikt ca 95 g

Slitage, stötskador

Silver

Monter 2

Gräddkanna silver Empire

Budhistorik (10 bud)
5027326
900
5026895
850
5027325
850
5026895
5026888
700

Slutpris SEK:
900
87 EUR, 99 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.