Eldtång

661823

ELDTÅNG i form av bajonett, Frankrike, 1800-talets andra hälft, handtag i valnöt samt mässing, tången i järn, längd ca 64 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage

Diverse

Monter 14

Eldtång

Budhistorik (5 bud)
5027195
5027192
1 600
5026201
5023873
600
5018189

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.