Kaffekanna silver Gustaf Möllenborg

663014

KAFFEKANNA, silver, Gustaf Möllenborg (1823-1850), Stockholm 1823, empire, hänkel i trä, ciselerad dekor, höjd ca 16 cm

Slitage, stötskador

Silver

Monter 12

Budhistorik (11 bud)
5040490
5041568
1 900
5040490
1 600
5040483
5039815
1 400

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.