Nattljusstake

663154

NATTLJUSSTAKE i silver, 1800-tal, osmansk, stämplad på två ställen, största mått ca 16,5, vikt ca 200 g

Bruks och åldersrelaterat slitage

Silver, Övriga silverföremål

Monter 11

Nattljusstake

Budhistorik (6 bud)
5032544
2 800
5031922
2 600
5031841
2 400
5031383
5030466

Slutpris SEK:
2 800
275 EUR, 305 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.