Uppläggningsfat Double Peacock Famille rose

663305

FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, famille rose, "Double Peacock", dekor av påfågelspar vid pion på trädgårdsklippa i emaljfärger, järnoxid samt guld, fleur de lisbård, brättet med blomsterslingor, diameter ca 41 cm

Nagg, sprickor, slitage

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (34 bud)
5044380
6 600
5044352
6 400
5043956
6 200
5043546
6 000
5043955
6 000

Slutpris SEK:
6 600
637 EUR, 723 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.