Salsskåp 1700/1800-tal

664193

SALSSKÅP, senbarock, furu och ek, brunbetsat, 2-delat, underdel med 3 lådor, överskåp med dörrpar och bakomvarande hyllinredning, även skedhylla, höjd ca 203, 101,5 x 54,5 cm

Åldersrelaterat slitage, delvis renoverat och kompletterat, senare bemålning, torrsprickor, smärre avslag

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Makadamgatan 11, Helsingborg

Salsskåp 1700/1800-tal

Budhistorik (19 bud)
5086640
3 800
5086638
3 600
5086638
3 200
5086636
5086637

Slutpris SEK:
3 800
367 EUR, 416 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 913 kr.