Bordsur sannolikt Frankrike omkring 1900

664302

BORDSUR, omkring 1900, sannolikt Frankrike, förgyllt, vitemaljerad urtavla med otydlig text, romerska siffror, pendel samt nyckel medföljer, höjd ca 35, längd 39 cm

Slitage, emalj med skada

Klockor/Ur

Makadamgatan 11, Helsingborg

Budhistorik (24 bud)
5086662
2 400
5081194
5082372
5081194
5082370
1 900

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.