Ljuskrona rokokostil

667239

LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft, rokokostil, stomme i patinerad mässing, behängd med olika slipade prismor, elektrifierad med 9 ljuspunkter, höjd ca 60, diameter ca 56 cm

Slitage, några prismor är trasiga lösa och medföljer, ej funktionstesade, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Ljuskrona rokokostil

Budhistorik (7 bud)
5074390
5072306
5072305
750
5072122
700
5072071
500

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.