Hans-Agne Jakobsson ''Ellysett'' golvlampa

 
 
 
Auktionsnr
669111
 
Beskrivning

HANS-AGNE JAKOBSSON, ''Ellysett'' golvlampa, 1900-talets andra hälft, Markaryd, stomme i formpressad fur, klotformad skärm i böjd trä, etikettmärkt, höjd ca 139 cm


 
Kondition
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
 
Kategorier
Belysning, Golvlampor
 
Visas
Slakthusgatan 22, Stockholm
Rum 15
 
 
 
Hans-Agne Jakobsson ''Ellysett'' golvlampa
Klicka för att förstora bilden
 
 
Budhistorik (25 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
5092851
2019-08-22 20:45:19
3 800
5092850
2019-08-22 20:44:29
3 600
5092849
2019-08-22 20:43:38
3 400
5092847
2019-08-22 20:43:10
3 200
5091727
2019-08-22 10:17:26
3 000
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2019-08-22 kl 20:48
Slutpris SEK:
3 800
367 EUR, 416 USD
Utropspris SEK:
1 500
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK