Lamino med fotpall

675380

YNGVE EKSTRÖM, Lamino, fåtölj och fotpall, stomme i bok, klädsel i fårskinn, formgiven 1956, brännmärkt Swedese Yngve Ekström, 1900-talets slut

Bruksslitage, smärre repor/märkenfårskinnet slitet i framkant

Möbler, Fåtöljer, Design

Makadamgatan 11, Helsingborg

Lamino med fotpall

Budhistorik (12 bud)
5137332
6 000
5140863
5 800
5137332
5 600
5140861
5 400
5137332
4 400

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.