Under Segel Bibliofiupplaga

676785

BIBLIOFILUPPLAGA. HÄGG, ERIK. Under segel. Stockholm 1935.

4:o. 2 originaletsningar , kol. o.a. ill. J. Hägg.
Välbevarat blått skbd, inre denteller, kantförgyllning, rikt guldornerad rygg, helt guldsnitt. (P. A. Norstedt och Söners bokbinderi). Marmorerad något nött pbdkassett. Bibliofiluppl. tr. i 250 nr. ex., detta nr 58.

Böcker/Kartor, Bibliofilupplagor, Nautica/Technica

Under Segel Bibliofiupplaga

Budhistorik (13 bud)
5140778
1 400
5138732
1 300
5140776
1 300
5138732
5140775

Slutpris SEK:
1 400
135 EUR, 153 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.