1-par saltkar i form av man och kvinna

687788

SALTKAR i form av man och kvinna, porslin, 1-par, tidigt 1900-tal, polykromt bemålade, monogramsignerade samt daterade undertill GH 1915, höjd ca 12 cm

litet avslag vid rosen i hand

Keramik/Porslin

Monter 13

Budhistorik (2 bud)

5217685
850
5205404

Slutpris SEK:
850
82 EUR, 93 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.