Tallrikar Kina 1700-tal

687791

TALLRIKAR, 5 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose samt dekor i underglasyrblått, diameter ca 23-23 cm

Åldersrelaterat slitage i form av sprickor samt mindre avslag och slitage vid kanter

Orientaliskt, Porslin

Tallrikar Kina 1700-tal

Budhistorik (2 bud)

5218887
5205403
1 300

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.