Biographiskt lexicon

687851

BIOGRAPHISKT LEXICON (33) öfver namnkunnige svenska män 1-23, Palmblad, Sebell & Co. Upsala-Örebro 1835-1857. 8:o. Samtida hfrbd samt Svenskt biografiskt lexikon ny följd 1-10, 1857-1907, samtida klotband

Dessa böcker ingår i temaauktionen "Från Rune Kjellanders bibiliotek"

Sprickor, uttorkat skinn, slitage, fläckar, lagningar,anilinstämplar, mindre påskrifter, ej genomgångna

Böcker/Kartor, Genealogi

Biographiskt lexicon

Budhistorik (2 bud)

5219148
5218316

Slutpris SEK:
34 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.