Lockurna majolika

706351

LOCKURNA, majolika, Rörstrand, omkring sekelskiftet 1900, rik reliefdekor av änglar, maskaroner och akantusblad, höjd 49 cm.

Bruksslitage, krackelyr.

Keramik/Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Lockurna majolika

Budhistorik (20 bud)
5415788
5415495
1 400
5409305
1 300
5409304
5409303

Slutpris SEK:
147 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 458 kr.