Skålar med lock 1700-tal

734881

SKÅLAR MED LOCK, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i rosa tonor, höjd ca 16 cm

Smärre slitage, ett lock med omfattande lagning

Orientaliskt, Porslin

Drottninggatan 36, Malmö

Skålar med lock 1700-tal

Budhistorik (6 bud)
5632160
5631869
600
5619888
550
5618825
500
5616856
450

Slutpris SEK:
206 EUR, 234 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 300 kr.