Tallrikar Imari

734910

TALLRIKAR, 6 st., porslin, Kina, 1700-tal, Imari, dekor i emaljfärger, underglasyrblått, järnoxid samt guld, diameter ca 23 cm

Nagg, tre tallrikar med hårsprickor

Orientaliskt, Porslin

Drottninggatan 36, Malmö

Tallrikar Imari

Budhistorik (13 bud)
5632017
1 700
5630732
1 600
5624790
5630731
1 400
5624790
1 300

Slutpris SEK:
1 700
167 EUR, 185 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 300 kr.