Skålar Kina 1700-tal

734957

SKÅLAR, KOPPAR, KANNOR, 8 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, höjd ca 4-10 cm, tallrikarna diam 12 cm

Smärre slitage, nagg, tallrik med hårspricka

Orientaliskt, Porslin

Drottninggatan 36, Malmö

Skålar Kina 1700-tal

Budhistorik (12 bud)
5632177
5632179
1 400
5632177
1 300
5632173
5632119

Slutpris SEK:
154 EUR, 176 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 300 kr.