Parurnor

752533

PARURNOR (2) 1800-talets slut, förgylld brons samt marmor (verde mare), höjd ca 29 cm

Ingår i temauktion "Grand Tour"

Lagning samt spricka och bortfall på en av socklarna, nagg, slitage

Diverse, Tema

Monter 8

Parurnor

Budhistorik (15 bud)
5756830
6 200
5748946
6 000
5756829
5 800
5748946
5 600
5749947
5 400

Slutpris SEK:
6 200
609 EUR, 676 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.