Ring örhängen guld

757396

RING, 18 k rodierat vitguld, 8 små åttkantslipade diamanter, Lawepé Guldsmedsateljé Georg Perényi, Stockholm 1961ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 4 g,
ÖRHGÄNGEN, 1 par, 18 k guld, 2 fasettslipade vita stenar, vikt ca 1,4 g
URUPPDRAGARNYCKEL, oädel metall, i form av en pistol, 1800-talets senare hälft

Nyckel med bucklor

Guld/Smycken

Ring örhängen guld

Budhistorik (5 bud)
5796044
1 400
5800700
1 300
5796044
5800699
5796044

Slutpris SEK:
1 400
137 EUR, 153 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.