Ring med diamanter.

770648

RING, 18 k guld, Guldsmedshuset, Göteborg, 9 briljantslipade diamanter totalt 2,51 ct, enligt gravyr, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 12 g

Bruksslitage, den stora champagnefärgade stenen med nagg på rondisten, spricka inuti samt med inneslutningar.

Guld/Smycken, Tema

Geijersgatan 14, Göteborg

Ring med diamanter.

Budhistorik (18 bud)
5939279
6 200
5939264
6 000
5939259
5 800
5939257
5 600
5939255
5 400

Slutpris SEK:
6 200
609 EUR, 676 USD
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 200 kr.