Smycken

772321

SMYCKEN, 13 st, mestadels silver, markasiter och stenar, delvis tidigt 1900-tal, 2 armband, 3 hängen varav två med kedja, 2 collier, 1 par örhängen, brosch med hårgömma, samt 3 broscher, armbandens längd ca 19,5 cm vardera, hängenas höjd 2,5-5 cm, 41,5-45,5 cm, brorschernas längd 2-6 cm, örhängenas höjd ca 0,5 cm

Bruksslitage, en svart sten med flisa.

Guld/Smycken, Övriga smycken

Geijersgatan 14, Göteborg

Smycken

Budhistorik (5 bud)
5951577
5946226
950
5946226
850
5951576
5946226

Slutpris SEK:
98 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 300 kr.