Brosch 18K guld Sverige 1840

774087

BROSCH, 18 k guld, oidentifierad mästare, stämplad MOB, Sverige, otydlig årsstämpel, troligen 1840, genombruten, emaljdekor med pärla, längd 5,5 cm, vikt 4 g

Bruksslitage, dekordelar saknas.

Guld/Smycken

Geijersgatan 14, Göteborg

Brosch 18K guld Sverige 1840

Budhistorik (10 bud)
5939559
1 700
5939392
1 600
5937097
5932190
1 400
5932189
1 300

Slutpris SEK:
1 700
167 EUR, 185 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 200 kr.