Kunglig dansk plakett

775180

KUNGLIG DANSK, plakett, 1800-tal, "Natten" efter Bertel Thorvaldsens (1770-1844), parian, ram i trä med ögla i brons för upphängning, diameter (med ram) ca 45 cm

Ramen med slitage, smärre krackelyr i godset (tillverkningsdefekt)

Diverse

Monter 4

Kunglig dansk plakett

Budhistorik (6 bud)
5933540
1 600
5921261
5933538
5921261
1 400
5933533
1 300

Slutpris SEK:
1 600
157 EUR, 174 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.