Sigurd Persson ring silver och onyx

775202

SIGURD PERSSON, ring, sterlingsilver, halmåneformad onyx tillika pålödd del i silver, stämplad SIGP, Stockholm 1995, motivets mått 4,5x2,3 cm, ringstorlek ca 16,5 mm, vikt ca 12,3 g

Onyx med smärre nagg samt en kant med lagning

Guld/Smycken

Budhistorik (7 bud)
5941973
1 300
5941972
5941971
5941970
5941969

Slutpris SEK:
1 300
128 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.