Collier 2-radigt odlade pärlor

775214

COLLIER, 2-radigt, doserat, odlade saltvattenspärlor ca 3-7,3 mm, lås, 18 k vitguld, dekor med 7 fasettslipade smaragder, längd 58 cm; lös pärla medföljer

Pärlor med slitage och skador, tråd av, smaragder med hack

Guld/Smycken

Budhistorik (8 bud)
5945442
850
5945441
5944839
750
5942990
700
5942989
650

Slutpris SEK:
850
83 EUR, 93 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.