Brosch kravattnål 18 k guld

775216

BROSCH, trappslipad citrin, otydliga stämplar, höjd 3 cm, KRAVATTNÅL, 18 k guld, oval fasettslipad citrin, stämplad O Kristensen, Göteborg 1919, höjd 6 cm, total vikt ca 5,1 g

Brosch med flertalet tennlödningar och omarbetad, stenar med hack och repor

Guld/Smycken

Brosch kravattnål 18 k guld

Budhistorik (7 bud)
5944141
1 300
5943094
5942978
5942169
5942167
850

Slutpris SEK:
1 300
128 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.