Brosch 18 k guld stämplar

775220

BROSCH, 18 k guld, empire, 1800-talets första del, filigranarbete, koboltblå emaljdekor, 8 hängande kläppar, stämplar saknas, höjd 9 cm, vikt ca 17,2 g

Omarbetat från ett collier till brosch (broschsystem senare), ursprungliga kedjor saknas

Guld/Smycken

Brosch 18 k guld stämplar

Budhistorik (17 bud)
5945078
5 000
5945019
5944301
3 600
5944300
3 400
5944299
3 200

Slutpris SEK:
5 000
491 EUR, 545 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.