Servisdelar Wood & Sons

785657

WOOD & SONS, "English scenery", servis, 54 dlr, flintgods, bestående av: 9 mattallrikar, 6 djupa tallrikar, 9 förrättstallrikar, 7 assietter, 8 frukostskålar, 6 dessertskålar, 2 bringare, 1 djup skål, 4 ovala fat, 1 mindre portionsskål samt 1 liten brödassiett

Skador: Någon enstaka obetydlig nagg, någon del brunfläckig, större invändig nagg på lilla bringaren, spricka invändigt stora bringaren

Keramik/Porslin

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Servisdelar Wood & Sons

Budhistorik (29 bud)
6028873
2 600
6028848
2 400
6028315
6028847
6028315

Slutpris SEK:
2 600
267 EUR, 304 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.