Takarmatur i mässing

790511

TAKARMATUR, troligtvis Hans Agne Jakobsson, 1900-talets andra hälft, stomme i mässing, 12 ljusarmar, höjd ca 72, bredd 90 cm

Bruksslitage, ytlig nedsmutsning, stötmärken och repor, kupor saknas, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Taklampor

Rum 14

Takarmatur i mässing

Budhistorik (13 bud)
6044546
8 400
6045183
8 200
6044546
8 000
6043030
6 200
6042197
6 000

Slutpris SEK:
8 400
864 EUR, 984 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.