232 - Samovar försilvrad metall 1800-talets slut

769259

SAMOVAR, försilvrad metall, England 1800-talets slut, urnformad på kvadratisk med fyra kulfötter, dekor av pärlstav, graverad dekor samt gåvoinskription 1888, höjd 50 cm

bucklor

Diverse, Gamla kassan, Matsalen

Budhistorik (9 bud)
0
700
6148513
700
6148531
650
6148513
600
6148530
550

Slutpris SEK:
700
72 EUR, 86 USD
Utropspris SEK: