248 - Golvur Amsterdam 1700-tal

Föregående | Översikt | Nästa

770563

GOLVUR, mahogny, urtavlan märkt Gerrit Gyswyt, Amsterdam, visar sekunder, veckodag månad, datum samt månfaser, över urtavlan rörligt havslandskap med båtar, höjd ca 290 cm

PROVENIENS: Skeppsredare Börjesson, Helsingborg

för funktionen ansvaras ej
har inte varit igång på något år
smärre skador

Klockor/Ur, Gamla kassan, Matsalen

770563 - 248 - Golvur Amsterdam 1700-tal
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (15 bud)
6120818
29 000
6083986
28 000
6083986
17 000
6084808
16 500
6083986
7 600

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
29 000
2 981 EUR, 3 396 USD
Utropspris SEK:
80 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.