2 - Fiskbassäng Kina

775515

FISKBASSÄNG, porslin, Kina, 1900-tal, med fyra hänklar i form av tempellejonmaskaroner med ring, dekor av parställda kejsardrakar med den brinnande pärlan i underglasyrblått, höjd ca 55, diameter 62 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Porslin, Gamla kassan, Gästlägenhet 1

2 - Fiskbassäng Kina

Budhistorik (47 bud)
0
18 500
6157695
6 200
6151161
6 000
6151161
5 800
6150968
5 600

Slutpris SEK:
18 500
1 909 EUR, 2 279 USD
Utropspris SEK: