3 - Höganäs urnor

775517

HÖGANÄS, lockurnor, 5 st., lergods, 1800-talets slut, glaserade i brunt, höjd ca 30-38 cm

Nagg, en saknar lock,

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik, Gamla kassan, Gästlägenhet 1

3 - Höganäs urnor

Budhistorik (12 bud)
0
3 200
6156886
6090953
2 800
6102960
2 800
6090953

Slutpris SEK:
3 200
330 EUR, 394 USD
Utropspris SEK: