1632 - Väggklockor och bordsur

Föregående | Översikt | Nästa

778538

VÄGGKLOCKOR och BORDSUR, 3 st, väggklocka, bemålad / förnicklad plåt, urtavla i porslin dekorerad med plommon, mekaniskt urverk, ca 27 x 30 cm, Väggklocka Junghans, alm. mässing, bemålad plåt, ?bordsur med fodral i stengods formgivet av Sylvia Leuchovius för Rörstrand, bateridrivet urverk, höjd ca 28 cm, tidigt respektive sent 1900-tal

Bruksspår, smärre nagg, SAV garanterar ej funktionen

Klockor/Ur, Väggklockor, Gamla kassan, Gården

778538 - 1632 - Väggklockor och bordsur
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (1 bud)

6088249
2020-07-24 12:13:36

2020-08-23, 10:00
Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
31 EUR, 35 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.