1041 - Grafik landskroniana 6 delar

Föregående | Översikt | Nästa

779325

LANDSKRONIANA, grafik, 6 delar, kopia av "Concept geometrisk charta öfver Landscrona stads egendom år 1759-60", 132x101cm; kopia av "Geometrisk charta öfwer Landscrona Stads Tomter år 1751", 106x83 cm; karta och bilder över Landskrona 1870, 69x62 cm; karta/kopparstick över "Landskron", 1700-tal, 31x19 cm; kopparstick med Karl X:s intåg i Malmö och Landskrona 1658, 39x31,5 cm; etsning av Emil Johansson-Thor 1940, Johannes Döparens kyrka i Landskrona (riven under 1700-talet) 50x37 cm
medföljer äldre ramat foto Gamla Kassan

SENARE

Diverse, Samlarobjekt, Gamla kassan, Vinden, Konst, Konst

779325 - 1041 - Grafik landskroniana 6 delar
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (4 bud)

6112147
450
6099948
6099901
6091329

Avslutas som slagauktion på Hotell Öresund, Landskrona.
AKTUELLT BUD SEK:
450
46 EUR, 53 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Mer information och villkor här

Föremålen avhämtas i Gamla Kassan, Parkgatan 4, Landskrona.